Off Road Cupa T44 – CNOR 06 Slanic Prahova

2408

Prima zi s-au aliniat la start 42 de echipaje la clasele Open, Standard A, Standard B și Extrem.

Ploaia începută la ora 12:00 a dat batai de cap concurentilor, traseul destul de dificil a cauzat câteva abandonuri de marcă, au cedat cutii de viteză, pompe de benzină, mașinile au avut serios de muncă.

Nu s-a dormit pană ce nu s-au remediat avariile pentru ca in a doua zi totul să continue.

O si la fel de spectaculoasă, răsturnari, adrenalina și un party de final de zile mari.

Per general o organizare foarte bună T44, un traseu dificil și spectaculos, fapt care face ca offroad-ul auto sa fie un sport deosebit.

Clasamente:
Trial – Standard A

Loc.Nr.PILOTCOPILOTTIMP TRIAL
1332Coteanu MihaiPereteanu Karol1'07''36
2279Pereteanu KarolCoteanu Mihai1'08''79
3267Simonca LaurentiuBucur Rares1'13''55
4265Culea LiviuTan George 1'17''77
5242Vitelaru RaduEek Cornelis1'19''91
6327Petcu MihaiPopescu Silvia1'19''45
7331Dimancescu DragosCarbuneanu Alex1'20''12
8262Huminuc VladPascaru Andrei1'23''16
9330Mihai DanielPrisaciuc Alex1'24''59
10329Prisaciuc AlexMihai Daniel1'48''52

Trial – Standard B
Loc.Nr.PILOTCOPILOTTIMP TRIAL
1325Dorin TomaSzekely Stefan1'13''98
2255Cernea AdrianPopa Sorin1'15''04
3204Jugrin CosminLupu Daniel1'15''50
4275Bob AlinMates Marius1'19''69
5209Loghin RazvanLimoncu Ovidiu1'20''45
6322Sorca GheorghePitic Rares1'22''72
7224Terchea SebastianChelban Raimond1'26''05
8323Ghidu VlaicuOancea Alexandru1'26''56
9207Burlea EmilianRomfeld Csaba1'26''76
10253Visoiu RazvanHazgan Andrei1'29''06
11206Cornea MihaiPiedemonte Andrei1'46''14
12324Andron NarcisTurdean Tudor1'13''99
13205Cravet CristianMicu Cristiann1'21''19
14321Tomici StefanTintea LaurentiuTM

Trial – Open

Loc.Nr.PILOTCOPILOTTIMP TRIAL
1127Teodor VisoiuMarius Pop1'41''74
2110Dan CarpBogdan Hrehorciuc1'58''14
3173Museteanu AndreiMelente Sorin1'59''87
4102Mircea TudorMircea Rentea2'10''08
5328Piedemonte AndreiCornea Mihai2'14''98
6201Duica NicusorDuica Nicoleta2'16''64
7106Maties SimionPiedemonte Alexandru2'23''83
8333Bisceanu AntonCernea Adrian2'45''11
9150Farkas LorandPal Gabor2'58''44
10326Enache MirceaTanase Mihail2'51''27
11154Bobeica DanutChilianu MarianTM

Trial – Extrem
Loc.Nr.PILOTCOPILOTTIMP TRIAL
11Visoiu AndiCostin Fantana2'08''21
27Pestean ClaudiuSuciu Gelu2'12''74
3110Dan CarpBogdan Hrehorciuc2'14''80
429Popa ViorelBaciuca Victor2'23''23
53Pascu MihailDobrica Laurentiu2'24''03
69Miron SorinAlexandroae Valentin2'26''20
72Gafita AndreiLupu Marius3'02''19
84Parvulescu SorinCapota ValentinAB

Trophy – Standard A

Loc.Nr.PILOTCOPILOTTOTAL GENERAL
1267Simonca LaurentiuBucur Rares467.40
2265Culea LiviuTan George495.78
3262Huminuc VladPascaru Andrei526.33
4242Vitelaru RaduEek Cornelis1374.52
5327Petcu MihaiPopescu Silvia2614.00
6260Ionut NacaOprica Mihai 3120.00

Trophy – Standard B
Loc.Nr.PILOTCOPILOTTOTAL GENERAL
1275Bob AlinMates Marius 313.72
2255Cernea AdrianPopa Sorin314.70
3322Sorca GheorghePitic Rares325.17
4253Visoiu RazvanHazgan Andrei332.10
5324Andron NarcisTurdean Tudor337.58
6325Dorin TomaSzekely Stefan346.15
7224Terchea SebastianChelban Raimond387.43
8204Jugrin CosminLupu Daniel404.63
9205Cravet CristianMicu Cristiann440.48
10207Burlea EmilianRomfeld Csaba602.40
11323Ghidu VlaicuOancea Alexandru1171.25
12206Cornea MihaiPiedemonte Andrei1363.27
13209Loghin RazvanLimoncu Ovidiu1427.13
14321Tomici StefanTintea Laurentiu1670.58
15227Adumitroaei GeorgeRadulescu Viorica2158.90

Trophy – Open

Loc.Nr.PILOTCOPILOTTOTAL GENERAL
1173Museteanu AndreiMelente Sorin456.45
2127Teodor VisoiuMarius Pop464.87
3102Mircea TudorMircea Rentea477.97
4110Dan CarpBogdan Hrehorciuc510.78
5326Enache MirceaTanase Mihail1495.75
6154Bobeica DanutChilianu Marian1612.30
7201Duica NicusorDuica Nicoleta1748.53
8107Badoi BogdanUrzica Nicolae2062.00
9106Maties SimionPiedemonte Alexandru2132.00
10150Farkas LorandPal Gabor2200.00
11158Tudor OctavianLixandru Daniel2252.22
12149Barboi OrlandoHrisca Bogdan3026.63

Trophy – Extrem
Loc.Nr.PILOTCOPILOTTOTAL GENERAL
12Gafita AndreiLupu Marius550.43
24Parvulescu SorinCapota Valentin603.65
39Miron SorinAlexandroae Valentin679.98
43Pascu MihailDobrica Laurentiu1040.18
5264Cord BogdanLozinca Adrian1328.43
67Pestean ClaudiuSuciu Gelu1584.68
71Visoiu AndiCostin Fantana1883.75
810Tutuianu RobertAndries Romeo2304.27
978Pedro PintoMaurilio Zani3106.77

Galeria foto completa AICI!

Foto: Andrei Gemeș / Luminița Gemeș
Video: Bogdan-Adrian Mincinună / Cătălin Ștefan Dumitru
Rep: Bogdan-Adrian Mincinună


Motorsport Race Management
#ThisIsWhatWeDo
www.MotorsportRaceManagement.ro


 

Lasă un răspuns