Cursă de zile mari Motocros la Odorhei [video]

CNIR Motocros 05

2338

Sâmbătă 16 septembrie a avut loc la Odorheiu Secuiesc cea de-a 5-a etapă a Campionatului Național la Motocros.

În organizarea clubului Motor Tehnic Târgu Mureș sub patronajul FRM, etapa s-a desfășurat cu un număr de 54 piloți înscriși la clasele 50cc Juniori 2, 50cc Juniori 3, 65cc, 85cc, Amatori MX1, Amatori MX2, MX1, MX2, MX2 Juniori, Veterani 1 și Veterani 2.

Cursele s-au dovetit foarte spectaculoase, publicul numeros au încurajat sportivii localnici și în special pe Istvan #72 care la mare luptă cu Stoichescu Mihai #101 au facut show în ambele manșe.

IOVIȚĂ Mark Luca #105 prietenul nostru și de la SuperMoto și-a făcut de ziua lui (7 ani) locul 1 la clasa 50cc Juniori 2 cu un loc 2 în prima manșă și locul 1 în manșa a doua.

Podiumurile claselor:

Clasa 50cc Juniori 2

LocNume:Club:
1IOVIȚĂ Mark Luca #105Moto Extrem Lugoj
2BARTHA Milan #77Steaua București
3BENCZEDI Tamas #7Steaua București

Clasa 50cc Juniori 3

LocNume:Club:
1BECZE Csillag Vince #33Steaua București
2SENCHEA David Andrei #3Jitsu Zarnesti
3SZABO Mark #15Moto Extrem Lugoj

Clasa 65cc

LocNume:Club:
1ORDOG Zoltan #110Dementor Racing Codlea
2CHIUJDEA Ioan #22CSM Bucuresti
3COJANU Maya Elena #222Steaua București

Clasa 85cc

LocNume:Club:
1EROSS Koppany #23Steaua București
2COJANU Aida Ioana #73Top Cross TCS Otopeni

Clasa MX1

LocNume:Club:
1STOICHESCU Mihai #101Moto Extrem Lugoj
2COJANU Ionut Marius #7 Steaua București

Clasa MX2

LocNume:Club:
1BALAZS Istvan #72Steaua București
2BIRO Toth Szebasztian #20Motor Tehnic Targu Mures
3KISS Roland #26ACS Motor Tehnic

Clasa MX2 Junior

LocNume:Club:
1STREJUT Horia #332Jitsu Zarnesti
2STAN Iasmina #730CSM Bucuresti
3DAUS Dacian Ionut #14Flacăra Moreni

Clasa Amatori MX1

LocNume:Club:
1VARGA Zsolt #172CSU Stiinta Bucuresti
2BENGA Bogdan #331CSM Bucuresti
3KOVACS Balazs #188Ditriders Ditrau

Clasa Amatori MX2

LocNume:Club:
1OKOS Zsolt #669Steaua București
2GERCZUJ Nandor #962Csiki Enduro&MX Harghita
3ANTAL Szilard Mihaly #17Csiki Enduro&MX Harghita

Clasa Veterani 1

LocNume:Club:
1FAZAKAS Zoltan #99Steaua București
2VISOIU Marcel #71Lido Câmpina
3STRECHIOIU Sebastian #84Lido Câmpina

Clasa Veterani 2

LocNume:Club:
1STOEANOVICI Mihaita #63Smart Brașov
2ROZSONCZI Levente #72Motor Tehnic Targu Mures
3ENCEANU Alexandru #60Smart Brașov

 

Următoarea etapă, etapa finala 06 se va desfășura la Lăzarea pe 30 Septembrie.

Rep: Bogdan-Adrian Mincinună


Motorsport Race Management
#ThisIsWhatWeDo
www.MotorsportRaceManagement.ro


 

Lasă un răspuns